Obicie typu MIX (skóra naturalna + skóra ekologiczna)

Oferujemy rozwiązanie, gdzie do obicia stosujemy prawdziwą, drogą ale wysokiej jakości skórę naturalną w połączeniu z obiciem skórą ekologiczną. W takim rozwiązaniu skóra naturalna jest stosowana na siedziskach, oparciach i podłokietnikach - wszędzie tam gdzie materiał pracuje i jest w styczności z użytkownikiem przy normalnej eksploatacji. Na pozostałych elementach: tył i boki mebla, stosujemy do obicia skórę ekologiczną. Takie rozwiązanie jest przez nas stosowane przez kilkanaście lat.

Należy jednak uwzględnić konieczność dopasowania skóry ekologicznej do skóry naturalnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić.

Takie rozwiązanie nie wpływa negatywnie to na żywotność mebla ponieważ największe zużycie nastepuje elementów "pracujących", czyli siedziska, oparcia i podłokietników. Należy się jednak liczyć z tym, że z wyjątkiem koloru czarnego, może być niewielka różnica w odcieniach skóry naturalnej i skóry ekologicznej.

W trakcie doboru koloru i odcienia skóry sztucznej (ekologicznej) do skóry naturalnej, wybór jest realizowany z dostępnych aktualnie skór sztucznych na rynku.

W związku z tym, należy liczyć się z sytuacją, gdy kolory te nie bedą dobrane idealnie, jednak jeśli klient ma wątpliwości, możemy wysłać zdjęcie obrazujące skórę i skórę ekologiczną, mozliwe jest także wysłanie listem próbek skóry naturalnej i dobranej skóry sztucznej.