Rodzaje materiałów obiciowych

Do obicia naszych mebli stosujemy główny podział na rodzaje materiałów obiciowych:

  1. Skóry ekologiczne, ekoskóry,
  2. Tkaniny obiciowe,
  3. Tkaniny wodozmywalne, Aquamagic, Magic Home,
  4. Inne tkaniny
  5. Skóry naturalne,
  6. Skóry naturalne w połączeniu ze skórą ekologiczną tzw. MIX (opis szczegółowy poniżej)

Podział na grupy cenowe

Dodatkowy podział wynika z ceny materiałów, dla uproszczenia podawania cen poszczególnych mebli w danym materiale obiciowym, stosujemy następujące grupy cenowe:

Grupa cenowa 1 - skóry ekologiczne i tkaniny

Grupa cenowa 4 - skóry naturalne

Obicie typu MIX (Skóra Naturalna + Skóra ekologiczna)

Oferujemy rozwiązanie, gdzie do obicia stosujemy prawdziwą, drogą ale wysokiej jakości skórę naturalną w połączeniu z obiciem skórą ekologiczną. W takim rozwiązaniu skóra naturalna jest stosowana na siedziskach, oparciach i podłokietnikach - wszędzie tam gdzie materiał pracuje i jest w styczności z użytkownikiem przy normalnej eksploatacji. Na pozostałych elementach: tył i boki mebla, stosujemy do obicia skórę ekologiczną. Takie rozwiązanie jest przez nas stosowane przez kilkanaście lat i nie ma z nim problemów. Należy jednak uwzględnić konieczność dopasowania skóry ekologicznej do skóry naturalnej, tak aby nie było różnicy. Dla większości kolorów, w tym czarnego i białego nie ma z tym problemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić, ale jest to rozsądna i uzasadniona oszczędność, nie wpływa to na żywotność i wygląd mebla.

Wysyłamy próbki materiałów w kopertach tradycyjną pocztą

Jeśli jesteś zainteresowany meblem w obiciu z jakiegoś konkretnego materiału (ekoskóra, tkanina lub skóra naturalna), wyślij nam nazwę tego materiału (do 8 sztuk) - wyślemy kawałki (ścinki z produkcji lub odcięte kawałki z próbnika) w kopercie tradycyjną pocztą.

Będziesz mógł spokojnie w domu wybrać lub upewnić się, że o taki materiał i kolor Ci chodziło. Wyślij nam tylko w e-mail na adres biuro@meble5.pl następujące informacje:

  1. Imię i nazwisko,
  2. Adres pocztowy z kodem pocztowym,
  3. Nazwa mebla - nie wszystkie materiały mogą być zastosowane do danego mebla,
  4. Listę materiałów i oznaczenie kolorów (do 8 sztuk).